İlk Bursiyer Dilem’in Japonya Seyahati başlıyor

collage_fotor_fotor_fotor

Merhaba ben Dilem. Japonya seyahatimi sevgili Ayşen’in ve onu çok sevenlerinin vesilesiyle kazanmışım. Hala şaşkınlıklar, heyecanlılıklar ve bir takım ne olduğunu anlayamadığım duygular içindeyim. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum ülkeye gidecek olmak hala bir hayal gibi geliyor. Yapmak istediğim çok şey var, şu an tüm zamanımı yapılacaklar listesi ve bir sürü video bloglar izleyerek geçiriyorum.

Japonya’da 15 gün kalmayı planlıyorum. İlk istikamet Tokyo! 2 gün Tokyo’da soluklanıp, burası uzay mı yoksa dünya mı diye anlamaya çalışmakla geçiririm diye tahmin ediyorum. Sonraki günleri Japonya’nın denenmezse olmazı bullet train’ine binerek Osaka ve Kyoto gezilerine ayırmayı düşünüyorum. Osaka’ya 3 gün ayırdım . Osaka’dayken Nara ve Kobe’yi gezerim diye düşündüm. Nara’da bir kaç geyikle arkadaş olma niyetindeyim. Sonra Osaka’da en çok merak ettiğim yerlerden biri olan Universal Studios’a gitmeyi planlıyorum. Osaka gezisinden sonra yine trenle Kyoto’ya geçip Japonyanın daha geleneksel bölgelerini ve tapınaklarını gezme fırsatı bulacağım. Kyoto’ya da 2 gün yeter deniyor genelde ama rahat rahat gezebilmek için 3 gün kalmayı planlıyorum. Kyoto’dan sonra tekrar Tokyo’ya geri dönüp Tokyo’yu tam anlamıyla dibine kadar gezmek her küçük sokağını keşfetmek, her theme café’sini, küçük parklarını görmek istiyorum. En az 7 günü daha Tokyo’ya ayırmış oluyorum. Gideceğim bir sürü müze var. Hepsinin listesini burada yayınlayacağım. Ama yazmadan edemeyeceğim müze listemin başında tabii ki Ghibli Museum var! (çocukluktan beri hayalim)

Japonya’da yapmak istediğim şeylerden biri de; Ben çocuk kitapları çiziyorum, o yüzden gittiğimde bir kaç çocuk kitabı yayınevleriyle de iletişime geçmek gibi bir hayalim var, eğer şansım olursa. Ayrıca bu bursu almama neden olan Ayşen için küçük bir resimli kitap projesi düşündük, gezerken bir kısmına bazı videolar ve fotoğraflarla siz de şahit olacaksınız. Yani öyle kuru kuru gezmek yok, yediğim içtiğim benim olmasın biraz da proje yapalım hazır gitmişken dedik, neden olmasın ki? Ayrıntılı planları da belirlendikçe burada yayınlamaya devam edeceğiz.

Bir dahaki yazımıza kadar efem;

Sayanora!

Dilem Serbest