Teşekkür Listesi <3

liste

Öncelikle böyle bir bursun çıkmasına sebep olan, ve hayatı boyunca hep zor olanı seçip, etrafa sevgi dağıtan güzel insan Ayşen’e çok büyük bir teşekkür borçluyum. Japonya’yı bir de onun gözünden gezmeye çalıştım.

Ayşen’in pek tatlı arkadaşları Tuğba, Nursen ve Miraç’a, bu bursa 540 kişi içinden beni uygun buldukları için, gitmeden önce ve sonrasındaki kocaman destekleri için çok teşekkür ediyorum.

Sevgili Halit ve eşiyle sadece skype’ta tanışabilsek de bana japonya ile ilgili en önemli bilgileri verdiler, kalacak yer bulma konusunda da son dakikada çok büyük yardımları oldu. Çok teşekkür ediyorum.

Ayşen’in ailesinden dünya tatlısı kardeşi Ayça ile konuşabildim ve onun da desteğini almak benim için çok önemliydi, çok teşekkür ederim kendisine ve ailesine. Kendileriyle Ankara’da bir gün çay içeceğiz bence!

Japonya’dayken beni misafiri eden ve gezdiren iki çok mütiş insan daha var. Tokyo’da sevgili Deniz ve ailesi, evlerinde sanki kendi ailemin yanında kalıyormuşum gibi hissettirdiler. Onur ise Osaka ve Nara’yı sabahtan akşama kadar benimle gezip, japonya hakkında kendi kendime öğrenemeyeceğim bir sürü bilgiyi benimle paylaştı. Kendilerine kocaman teşekkür ediyorum.

Aklımda kalan bir kaç şey dışında olabilecek en iyi 2 haftalık Japonya seyahatini yaşadığıma inanıyorum.

Tabii ki herkesin Japonya beklentisi ve orada yapmak isteyeceği şeyler farklı olacaktır, ben şahsen Studio Ghibli ve Kabuki tiyatrosu görememe hüznüm dışında yapmak istediğim her şeyi yapabildiğime inanıyorum.

Tekrar herkese çok teşekkür ederim, artık yapılacaklar listemin ilk sırasındaki ülkeye bir çizik atabilirim!

Hatta bu yazıyı yazarken Japonya’nın üzerine o çiziği atıp, fotoğrafını buraya da koyuyorum 🙂

Evet biraz kendimi tutamayıp oscar ödülü teşekkürü yazmışım ama olsun credits en önemli kısım burada!