Seyahat Bursu

aysen_cevik_japn-1

SONUÇLAR 15 TEMMUZ TARİHİNDE AÇIKLANACAKTIR.

Merhaba yanlış okumadın, evet bu Japonya’ya gidip gezerek öğrenmene fırsat tanıyan bir seyahat bursu ama detayları anlatmadan önce, sana bu bursun verilmesine neden olan ve bugün doğum günü olan Ayşen Çevik’i anlatacağız.

Ayşen Çevik birçok gencin hayatına dokunmuş, seyahat etmelerini sağlamış, gençlerin kendilerini keşfetmelerine ve hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmuş  eşsiz bir kişi. Gencecik yaşına bir çok ödül sığdırdı Ayşen, hem araştırıp öğrenmeye tutkundu hem de üretip, yeni faydalar yaratmaya.

Her işi gayretle, tutkuyla ve büyük bir enerjiyle yapardı, bundandır ki aramızdan ayrılmasına rağmen yaptıkları, söyledikleri ve yaşattıkları büyük bir enerjiyle yayılmaya halen devam ediyor ve hep devam edecek.

O, yıllarca birçok sivil toplum kuruluşu  ve farklı engelli gruplarla çalıştı. Kanser olduğu dönemde bile kanserli gençlerle çalışmalar yaptı, eğitimler verdi. Kanser hastası çocukların okuyabileceği bir kılavuz  kitap çevirdi.  O, her zaman dost, her zaman sırdaş her zaman disiplinli ve hep pozitifti.  Herkesin hayallerini gerçekleştirmeleri için güç verir ve elinden geleni yapardı.

Ayşen Çevik’in en büyük hayallerinden birisi Japonya’ya seyahat etmekti. Biz onu sevenler olarak bu hayalin gerçekleşmesini istiyoruz, çünkü biliyoruzki onun hayali, gerçekten o hayali kuran bir genç tarafından gerçekleşirse anlamlı olacaktır.  Bunun için de Ayşen gibi gerçekten Japonya Hayali olan gençler arıyoruz. Bu yıl daha fazla gence ulaşabilmeyi umuyoruz.

Şimdi eğer seninde hayalin Japonya’ya gidip gezmekse yapman gereken tek şey var.  Japonya hayalini, neden böyle bir hayalin olduğunu, gittiğinde görmek istediğin yerleri (müzeler, sergiler, tarihi yerler, konserler vs) ve bu seyahatin sana neler öğreteceğini (çünkü seyehat aslında en iyi öğrenme yöntemi) içtenlikle bize anlat ve en hesaplı bütçeyi yap.

Umarız gerçekten hayallerinin peşinde koşar ve Ayşen Çevik seyahat bursunu kazanırsın.  Böylece Ayşen’in hayaline eş hayaller hayata geçer ve onun ruhu hep şad olur.

Bu sene daha fazla kişiyi Japonyaya gönderme fırsatını bize veren GSM Gençlik Servisleri Merkezi’ne sonsuz teşekkürler.

gsm http://www.gsm.org.tr/

Son başvuru tarihi: 17 Haziran 2018